Doktor Ali Enver Kurt 1962 yil 24 iyulda Istanbulda tug’ilgan. 1981 yilda Galatasaray litseyida o’rta ta’limni tugatganidan so’ng, Istanbul universiteti – Jerrahpaşa tibbiyot fakultetini davom ettirdi va 1987 yilda universitetni tugatdi. Shifoxonada akusherlik va ginekologiya bo’yicha mutaxassisliklarini tugatdi.
1988-1992 yillar mobaynida Kastamonu Ballıdağ sanatoriyasida, Okmeydanı va Göztepe Davlat shifahonasi sanatoriyasida, ayol kasalliklar va Ginekologiya sohalarida mutaxassislik va davlat shifohonasida majburiy xizmatini tamomlagan. 1993-1995 yillarda İstanbulda Suleymaniya tug’ilganlar shifoxonasida bosh yordamchi bo’lib ishlagan.
1995-1999 yillar mobaynida Ali Enver Kurt, ayniqsa, bepushtlik sohasida faoliyat boshladi. Turkiya eng nufuzli EKO(İKSİ) markazlarida ishlagan. 2014 va 2016 yillar oralig’ida Bosniya va Gertsegovina Sarayevoda qoldi va u erda o’z bemorlarini davolashni davom ettirdi.
2016 yildan buyon Remed Health kompaniyasi bemorlarga Istanbulda maxsus amaliyotda yordam beradi. Doktor. Ali Enver Kurt, shaxsiy rivojlanishga katta ahamiyat berganligi uchun, milliy va xalqaro konferentsiyalar, seminarlar va munozaralarga faol ishtirok etadi.
1987 yilda Fransiyaning Parijdagi Pitye-Salpetriere kasalxonasida amaliyot o’tagan. 1994 yilda USMLE Clinic va ECFMG Preclinic sinovlaridan muvaffaqiyatli o’tdi.
Doktor Ali Enver Kurt bepushtlik davolash, ginekolog, EKO (İKSİ) davolash sifatida tanilgan va taxminan 3000 juftning sog’lom farzand tug’ilishiga yordam berdi.
Jarrohlik tajribasi: 31 yil
Ixtisoslik: bepushtlik, ginekologiya, EKO, ICSI, sperma ehsoni, tuxum ehsoni, embrion ehsoni.
Tillar: turk, ingliz, frantsuz
Ta’lim:
Istanbul universiteti – Jerrahpaşa tibbiyot fakulteti
O’rta – Galatasaray litseyi
Xalqaro vazifalar:
1994 – USMLE Clinic va ECFMG klinikasi AQShda.
1987 – Pitye-Salpetriere kasalxonasida amaliyot o’tash – Fransiyaning Parijdagi ichki kasalliklar klinikasi.

Али Энвер Курт родился 24 июля 1962 года в Стамбуле. Получив среднее образование в средней школе Галатасарай в 1981 году, он поступил на медицинский факультет Стамбульского университета в Джеррахпаше и окончил университет в 1987 году.
В период с 1988 по 1992 год он лечил своих пациентов в государственных больницах Кастамону Баллидах, Окмейдан и Гёзтепе , чтобы завершить свою специализацию по акушерству и гинекологии закончил обязательную службу в
государственных больницах. С 1993 по 1995 год работал главным ассисистентом в родильном доме Сулеймание в Стамбуле. В период с 1995 по 2014 год Доктор Али Энвер Курт начал работать в области бесплодия. Работал в самых престижных центрах ЭКО в Турции. С 2014 по 2016 год он оставался в Сарайбосне, Босна-Герцеговина, и продолжал там лечить своих пациентов. С 2016 года он лечит пациентов Remed Health в частной клинике в Стамбуле.
Поскольку Доктор Али Энвер Курт придает большое значение личностному развитию, он активно посещает как национальные, так и международные конференции, семинары и дискуссии. В 1987 году он прошел стажировку в больнице Питье-Сальпетриер в Париже, Франция. В 1994 году он успешно сдал экзамены USMLE Clinic и ECFMG Preclinic в США.
Доктор Али Энвер Курт известен как лечующим от бесплодия, гинекологии, лечением ЭКО, и он помог приблизительно 3000 парам родить здоровых детей. Хирургический опыт: 31 год Специализация: бесплодие, гинекология, ЭКО, ИКСИ, донорство сперматозоидов, донорство яйцеклеток, донорство эмбрионов.
Языки: турецкий, английский, французский
Образование: Стамбульский университет – медицинский факультет Джеррахпаша Средняя школа – Галатасарайская средняя школа