Remed Health noyabr oyida O’zbekistonga EKO va onkologik kasalliklarni davolash uchun keladi
O’tgan davrlar bilan taqqoslaganda, o’tgan o’n yil ichida ko’pchilik chet elda davolanishni afzal ko’rmoqda. Xozirda internet tarmog’i orqali davolanishni amalga oshirmoqchi bo’lgan mamlakatingizdagi davolanish uchun kerak bo’ladigan tibbiy muolajalar haqida sharhlarni o’qish oson, va shuning bilan birgalikda siz bir necha soniya ichida qabulga yozilishingiz ham mumkin.
Turkiya, butun dunyo bo’ylab ko’plab bemorni jalb etadigan mamlakatlardan biriga aylandi. Har yili Turkiyaga davolanish uchun kelayotgan bemorlar soni ortib bormoqda. Shunday qilib, Turkiya, soch ekimi , onkologiya, EKO, stomatologik va kosmetologik jarroxlik kabi sohalarda sog’liqni saqlash markaziga aylandi. Statistikaga ko’ra, har yili Turkiyada 500 mingdan ortiq kishi davolanadi.
Turkiyada davolanish mavzusi ko’tarilishi bilan, birinchi navbatda shifokorlar jamoasi va mamlakatning tibbiy infrastrukturasining sifati birinchi o’ringa chiqadi. Turkiyada shifokorlar va tibbiy guruhlar juda yaxshi tayyorlangan. Tibbiy talaba malakali shifokor bo’lish va muayyan sohada ixtisoslashuvga erishish uchun ancha vaqt davomida (10 yil) o’tishi kerak.
Turkiya, EKO, onkologiya, stomatologiya, rinoplastika, ko’z xirurgiyasi va sochı ekish bo’yicha ixtisoslashgan shifokorlari bilan mashhur. Sifat darajasidan tashqari tashqari, Turkiya xalqaro tibbiyot institutlarini akkreditlash bo’yicha xalqaro komissiya tomonidan akkreditlangan juda ko’p tibbiy muassasalarni taklif qilishi mumkin.
“Remed Health” O’zbekistonga EKO va onkologiyani davolash uchun keladi.
“Remed Health” bu bosh ofisi Turkiyaning Stambul shahrida joylashgan tibbiy sayohat tashkiloti. 1993 yildan beri “Remed Health” kompaniyasi EKO, onkologiya, kardiologiya, ginekologiya, plastik jarrohlik, ortopediya, stomatologiya kabi sohalarda bemorlarga yordam ko’rsatmoqda.
“Remed Health” 2018 yili avgust oyida O’zbekistonga EKO bo’yicha be’morlarga maslahat berish uchun keldi. 200 dan ortiq be’morlarga ko’rik qilindi va to’g’ri davolash rejasi taklif qilindi. Mashhur turkiya ginekologi Ali Enver Kurt ko’plab bo’lajak ota-onalarga Toshkent va Samarqandda maslahatlar berdi. Ko’plab be’morlarning talab va takliflariga ko’ra “Remed Health” kompaniyasi 2018 yilning noyabr oyida O’zbekistonga qayta tashrif buyurishga qaror qildi. Bu safar, turkiyalik shifokorlar maslahati O’zbekistonlik bemorlarga nafaqat EKO balki onkologiya bo’yicha ham taqdim etiladi.
EKO – Dr. Ali Enver Kurt.
EKO- tabiiy yo’l bilan homilador bo’la olmayotgan, farzandni orzu qilayotgan juftliklar uchun muqobil yechimdir. Yoshi otgan ayollarda bu usul sperma xujayrasini tuxumdonlarga o’tadigan kanallarining qiyinchiliklari tufayli qo’llaniladi.
ЕKO shuning bilan birgalikda sababi aniqlanmagan bepushtlikda, “shokolad kista” va ba’zi genetik kasalliklarda qo’llaniladi. Erkaklar bepushtlik holatlarida yuqori darajada rivojlangan usullar qo’llaniladi. Agar siz homiladorlikni rejalashtirayotgan bo’lsangiz bu holatda ham siz “Remed Health” yordami bilan turk ginekologi Ali Enver Kurtdan maslahat olishingiz mumkin.
Dr. Ali Enver Kurt, Turkiyada mashhur ginekologlardan biri, 1987 yilda Istanbul universiteti Cerrahpaşa Tibbiyot fakultetini bitirgan. EKO, bepushtlik, reproduktiv endokrinologiya, homiladorlikni olib borish va tug’ruq sohasida ish olib boradi. Bepushtlikni davolab ko’p juftliklarni baxtli qilgan.
Onkologiya- Dr. Tayfun Handjilar.
Onkologiya- saraton hujayralarini tadqiq qiluvchi ilm-fan bo’limi. Tibbiy onkologiya saraton kasalligini davolash, uni oldini olish, skrining va erta tashxis qo’yish uchun ximioterapiya bo’yicha qo’llanadigan dasturlarni taklif qilishi mumkin.
Agar oilangizda saraton kasalligiga chalingan oila a’zolaringiz bo’lsa, kelajakda sizda saraton rivojlanish xavfi mavjud bo’lishi mumkin. Saratonni erta aniqlash hayotni saqlaydi. Siz shuning bilan birgalikda, “Remed Health” kompaniyasining yordami bilan taniqli turk onkologi Tayfun Hanjilarga murojat qilishingiz mumkin bo’ladi.
Shifokor Tayfun Handjilar o’zining ustida ko’p ishlaydi, milliy va xalqaro konferentsiya va seminarlarda ishtirok etib keladi, onkologiya sohasida nashrlariga ega. 1987 yilda Istanbul Cerrahpasha universiteti tibbiyot fakultetini bitirdi. Bundan tashqari, Turkiyaning Okan universitetida ta’lim beradi.

«Remed Health» снова в Узбекистане в ноябре!
Медицинский туризм – это сфера, причина которой является поездка человека из одной страны в другую в связи с здоровьем и для лечения (причины: продолжительность периода ожидания консультации и лечения в своей стране, приемлимая стоимость лечения, более качественное медицинское обслуживание и т.д.). Это не только вид туризма, в котором пациенты приезжают в больницы и всё. Это туризм, в котором состят люди, путешествующие в другие места с целью здоровья. Другими словами, для улучшения физического самочувствия человека или проведения эстетических операций, трансплантации органов, лечения зубов, физиотерапии, реабилитации и так далее.
Это тип туризма, который позволяет медицинским учреждениям расти, используя международный потенциал пациентов вместе с теми, кто в этом нуждается.
Пациенты, которые приезжают в Турцию в основном из Европы, Ближнего Востока и Центральной Азии являются гражданами Турецкой республики. Слишком много пациентов приезжают из Англии и скандинавских стран для перорального и стоматологического лечения. Трансплантация волос, одна из самых востребованных областей … Саудовская Аравия, Кувейт, Катар, Объединенные Арабские Эмираты, Германия, Великобритания, Нидерланды, Италия, Испания и Франция от тысяч людей с момента посадки волос. Турция по-прежнему является предпочтительным выбором для точных хирургических процедур, таких как пересадка печени.
«Remed Health» приезжает для лечения ЭКО и онкологии в Узбекистан
«Remed Health» – это медицинская туристическая компания, головной офис которой находится в Стамбуле, Турция. С 1993 года «Remed Health» помогает пациентам в областях, таких как ЭКО, онкология, кардиология, гинекология, пластическая хирургия, ортопедическая хирургия, стоматология и т.д.
«Remed Health» посетила Узбекистан в августе 2018 года по вопросам ЭКО и провела  консультацию пациентам. Более 200 пациентам был проведён осмотр и предоставлен правильный план лечения. Известный турецкий гинеколог Али Энвер Курт консультировал многих будущих родителей в Ташкенте и Самарканде. После тёплого приема и многочисленных просьб, компания «Remed Health» решила снова посетить Узбекистан в ноябре 2018 года. На этот раз консультации турецкими врачами будут предоставлены узбекским пациентам как по ЭКО, так и по онкологии.
ЭКО – Доктор Али Энвер Курт
Если кратко объяснить лечение ЭКО: Это процесс, где репродуктивные клетки мужского и женского пола оплодотворяют в экстракорпоральных условиях. При лечении ЭКО мужские и женские репродуктивные клетки хранятся в течение 48 часов в подходящей среде при температуре тела. Оплодотворение происходит примерно в половине яиц, полученных в этот период. Эти оплодотворенные яйца называются эмбрионами (зародышами) и далее их помещают в женскую матку.
Доктор Али Энвер Курт – один из знаменитых гинекологов в Турции, в 1987 окончил медицинский факультет Cerrahpasa Стамбульского университета. Работает в области ЭКО, бесплодия, репродуктивной эндокринологии, ведения  беременности и родов. Лечением бесплодия он осчастливил много супружеских пар.
Онкология – Доктор Тайфун Ханджылар
Онкология – это отрасль науки, которая исследует раковые клетки. Медицинская онкология рассматривает заявки на химиотерапию для лечения рака, его профилактику, скрининг и раннюю диагностику.
Если в Вашей семье есть болеющие раком, у вас также может быть риск развития рака в будущем. Определение рака на ранней стадии спасает жизнь. Вы также можете получить консультацию у известного турецкого онколога Тайфуна Ханджылара при содействии «Remed Health».
Доктор Тайфун Ханджылар уделяет большое внимание личному развитию, посещал как национальные, так и международные конференции и семинары, а также имеет публикации в области онкологии. В 1987 году окончил медицинский факультет Cerrahpasa Стамбульского университета. Он также является преподавателем университета Окан в Турции.