Turkiyada Bepushtlikdan Davolanishning Afzalliklari
Har yili dunyoning turli burchaklaridagi minglab bemorlar, xususan, bepushtlik davolash uchun Turkiya uchun davolanishni afzal ko’radilar. Faqatgina 2018 yilda Turkiyaga tashrif buyurgan 750 mingdan ortiq bemorning davolash uchun. 2019 yil oxiriga kelib Turkiya, bir million (1,000,000) xalqaro bemorni qabul qilishni rejalashtirmoqda.
Quyida, Turkiyaning EKO davolashda nima uchun etakchi mamlakatlardan biri ekanligining sabablarini bilib olishingiz mumkin:
Afzal narxlar = Rossiya (Moskva), Amerika Qo’shma Shtatlari va Evropa davlatlari bilan taqqoslaganda, Turkiya barcha turdagi EKO davolashini arzon narxlarda taklif qiladi.
Malakali shifokorlar va tibbiy jamoa = Turkiyada tibbiy talaba shifokor unvonini olishga va muayyan sohada ixtisoslashishga ruxsat berish uchun 10 yil sarflashi kerak. Turk shifokorlari EKO bo’yicha xalqaro treningdan o’tadilar.
Yuqori muvaffaqiyat darajasi = Turkiya EKO uchun eng yuqori muvaffaqiyat qobiliyatini beradi. EKO davolashda muvaffaqiyat darajasi 98% ga etadi.
Xavfsiz davolash = Turkiyada 48 ta JCI akkreditatsiyalangan tibbiy muassasalar xalqaro standartlarga muvofiq faoliyat ko’rsatmoqda. Xalqaro akkreditatsiya bilan bir qatorda, Turkiya sog’liqni saqlash vazirligi tibbiy sayyohlar xavfsizligiga katta ahamiyat beradi. Barcha shifoxonalarda va klinikalarda vaqti-vaqti bilan Sog’liqni saqlash vazirligi tomonidan nazorat qilinadi.
Navbat = Turkiyada hech qanday davolanish uchun navbat yo’q. Agar siz Turkiyada EKO kursini olishga qaror qilsangiz, malakali shifokor va xalqaro akkreditatsiyalangan shifoxona siz uchun navbatsiz tartib o’rnatadi.
Sizning tilingizni gaplashamiz = Turk shifoxonalari, klinikalari va tibbiy turizm agentliklarida doimo Turkiyada bo’lgan vaqtlarida bemorlarga yordam beradigan tarjimon (o’zbek, rus, ingliz, fransuz, arab, ozarbayjon) mavjud.
Remed Health O’zbekistonga uchinchi marta keladi
Butun dunyo bo’ylab chet ellik bemorlar uchun keng miqyosli tibbiy xizmatlarni taklif qiluvchi tibbiy sayyohlik firmasi (Istanbul, Turkiya, Remed Health, EKOdan oldin eng yaxshi gepatologiya). Remed Health kompaniyasi 1993 yildan buyon bizning yuqori malakali jarrohlarni bizning bemorlarimiz bilan birgalikda Turkiyadagi xalqaro akkreditatsiyalangan shifoxonalarda yig’adi.
Bunday holatda, sizning shaxsiy mutaxassisingiz har doim siz bilan birga bo’ladi – konsultatsiya paytida, tiklash davri, sizning ishingiz. Remed Sog’liqni saqlash mutaxassisi sizning tilingizni gapirgan va 24/7 yordam berishga tayyor bo’lganligi uchun siz Remed Health’in Turkiyadagi xavfsiz qo’llarida ekanligingizga ishonch hosil qilishingiz mumkin. Remed Sog’liqni saqlash mutaxassisi 7 tilda – o’zbek, rus, ingliz, fransuz, arab, ozarbayjon va turk tillarida gaplashadi.
Jarrohlik yoki davolanishdan so’ng ham, siz vaqti-vaqti bilan Remed Health’dan qo’ng’iroqlarni qabul qilasiz. Xizmat ko’rsatuvchi provayderingiz sizni har qanday tartibda tekshirish uchun chaqiradi.
Remed Health kompaniyasi 2018 yilda ikki marta O’zbekistonga tashrif buyurdi. Birinchi tashrif 2018 yil iyulda Toshkent va Samarqandda EKO bo’yicha maslahatlashuvlar uchun o’tkazildi. Ikkinchi tashrif Toshkentda IVF va onkologiya bo’yicha maslahatlashuvlar uchun 2018 yilning noyabrida bo’lib o’tdi. O’zbek bemorlariga turk shifokorlari – ginekolog Ali Enver Kurt va onkolog Typhoon Xanjilarning mutaxassislari bilan bepul maslahat berildi. Remed Health shifokorlaridan maslahat olgan bemorlarning ko’pchiligi davolanish uchun Turkiyaga kelishdi.
2019 yil 15-16-17 aprel kunlari “Remed Health” kompaniyasi Toshkentga uchinchi marta tashrif buyurdi. Ushbu uch kun davomida bizning ginekologimiz Ali Enver KURT va gastroenterolog va gepatolog Haydar Adanir ko’plab o’zbek bemorlar uchun imkon qadar bepul tekshiruv o’tkazmoqchi.
EKO – ginekolog Ali Enver Kurt
Turkiya 1989 yildan buyon EKO davolanmoqda va minglab juftlar muvaffaqiyatli bola tug’dirmoqda. Turkiyada yetti juftdan bittasi bepushtlik bilan bog’liq muammolarga duch kelmoqda. Shuning uchun Turkiyadagi ko’p juftliklar EKO davolanishini yechim sifatida ko’rishadi. Turkiyada 42 mingdan ortiq EKO protseduralari har yili muvaffaqiyatli amalga oshiriladi. Remed Health kompaniyasi sifatida biz 2019 yil 15-16-17 aprel kunlari doktor Ali Enver Kurtning tajribasi bilan ko’plab o’zbekistonlik bemorlarga maslahat berishdan mamnun bo’lamiz. Dr. Ali Enver Kurt, Turkiyadagi eng tajribali EKO shifokorlaridan biri. 1962 yilda Istanbulda tug’ilgan. 1981 yilda Galatasaray Lisesi’nden so’ng, Istanbul universiteti – Jerrahpasha tibbiyot fakultetida o’qishni davom ettirdi va 1987 yilda universitetni tugatdi. Shundan buyon u ginekologiya sohasida ishlamoqda. Uning 32 yillik tajribasi bor. Doktor Ali Enver Kurt, EKO davolash, bepushtlik, ginekologiya bilan mashhur bo’lib, dunyodagi 3000dan ortiq juftlarga sog’lom bolalar tug’ilishi uchun yordam berdi.

Преимущества лечения бесплодия (ЭКО) в Турции
Каждый год тысячи пациентов со всего мира предпочитают Турцию для лечения, особенно для лечения бесплодия. Только в 2018 году с целью лечения более 750 000 пациентов посетили Турцию. Прогнозируется, что к концу 2019 года Турция примет миллион (1.000.000) международных пациентов.
Ниже вы сможете увидеть причины, по которым Турция является одной из ведущих стран по лечению ЭКО:
- Доступные цены = По сравнению с Россией (Москвой), США и европейскими странами, Турция предлагает все виды лечения ЭКО по доступным ценам.
- Квалифицированные врачи и медицинская команда = В Турции студент-медик должен потратить 10 лет, чтобы иметь право на получение звания врача и специализироваться в определенной области. Турецкие врачи проходят международные тренинги по ЭКО.
- Высокие показатели успеха = Турция даёт самые высокие показатели успеха при ЭКО. Показатели успеха при лечении ЭКО достигают 98%.
- Безопасное лечение = В Турции 48 медицинских учреждений, аккредитованных JCI и работающих по международным стандартам. Помимо международных аккредитаций, Министерство здравоохранения Турции придает большое значение безопасности медицинских туристов. Все больницы и клиники периодически проверяются Министерством здравоохранения Турции.
- Очередь = В Турции нет очереди для какого-либо лечения. Если вы решите пройти курс ЭКО в Турции, для Вас без очереди организуют квалифицированного врача и международно-аккредитованную больницу.
- Мы говорим на вашем языке = В турецких больницах, клиниках и агентствах медицинского туризма всегда есть переводчик (узбекский, русский, английский, французский, арабский, азербайджанский), который помогает пациентам во время их пребывания в Турции.
Remed Health приезжает в Узбекистан в третий раз
Расположенная в Стамбуле, Турция, компания Remed Health – лучшая медицинская туристическая компания, предлагающая широкий спектр медицинских услуг (от гепатологии до ЭКО) для иностранных пациентов со всего мира. Как Remed Health, с 1993 года наша миссия состояла в том, чтобы собрать высококвалифицированных хирургов вместе с нашими пациентами в международно аккредитованных больницах в Турции. При этом ваш индивидуальный специалист всегда с вами – во время консультации, периода выздоровления, вашей операции. Поскольку эксперты Remed Health говорят на вашем языке и готовы помочь вам 24/7, вы можете быть уверены, что вы находитесь в надежных руках Remed Health в Турции. Специалисты Remed Health говорят на 7 языках – узбекском, русском, английском, французском, арабском, азербайджанском и турецком.
Даже после операции или лечения, вы все равно будете периодически получать звонки от Remed Health. Ваш ответственный специалист по медицинским услугам будет звонить Вам чтобы проверить, все ли в порядке.
Remed Health дважды посещал Узбекистан в 2018 году. Первый визит был в июле 2018 года для консультаций по ЭКО в Ташкенте и Самарканде. Второй визит был сделан в ноябре 2018 года для консультаций по ЭКО и онкологии в Ташкенте. Узбекским пациентам были предоставлены бесплатные консультации с экспертами турецких врачей – гинеколога Али Энвера Курта и онколога Тайфуна Ханджилара. Большинство пациентов, которые получили консультации от врачей Remed Health, также приехали в Турцию, чтобы пройти курс лечения.
15-16-17 апреля 2019 года Remed Health посещает Ташкент в третий раз. В эти три дня наш гинеколог Али Энвер Курт и гастроэнтеролог и гепатолог Гейдар Аданыр собираются бесплатно осмотреть как можно больше узбекских пациентов.
Подзаголовок 3: ЭКО – Гинеколог Али Энвер Курт
Турция предлагает лечение ЭКО с 1989 года, и у тысячи пар успешно появляются на свет дети. В Турции у одной из семи пар возникают проблемы с бесплодием. Вот почему в Турции многие пары рассматривают лечение ЭКО как решение. В Турции каждый год успешно проводятся более 42 000 процедур ЭКО.Как Remed Health, мы будем рады проконсультировать многих узбекских пациентов с опытом доктора Али Энвера Курта 15-16-17 апреля 2019 года. Д-р Али Энвер Курт является одним из самых опытных врачей ЭКО в Турции. Он родился в Стамбуле, Турция, в 1962 году. После завершения обучения в средней школе Галатасарай в 1981 году он продолжил обучение в Стамбульском университете – медицинский факультет Джеррахпаша и в 1987 году окончил университет. С тех пор он работает в области гинекологии. У него 32 года опыта. Доктор Али Энвер Курт известен лечением ЭКО, бесплодием, гинекологией, и помог более чем 3000 парам со всего мира родить здоровых детей.