Turkiyada EKO ni Tanlashning 8 Sababi
Boshqa mamlakatlarga davolanish uchun sayohat tushunchasi tibbiy turizm sifatida tanilgan. Tibbiyot va davolanishning turli sohalarida qo’llaniladigan eng innovatsion uslublar yordamida butun dunyodagi odamlar eng maqbul narxlardan tashqari bu xizmatlardan foydalanishni afzal ko’rmoqda. Ushbu muolajalarning eng mashhurlaridan biri – EKO. Oxirgi texnologiya va yuqori darajadagi muvaffaqiyatga ko’ra, Turkiya EKO davolashda ma’lum va dunyodagi etakchi mamlakatlardan biri hisoblanadi.
Nega Turkiya EKO davolashda?
Turkiyada EKO davolash butun dunyoda mashhur chunki mutaxassislar va shifokorlar, tajribali xodimlar va eng yangi texnologiyalar bilan iborat.
Minimal narx bilan maksimal muvaffaqiyat:
- Mutaxassislar va tajribali xodimlar
- Kengaytirilgan urug’lantirish usullari
- Zamonaviy qurilmalar va jihozlar
- Kasalxona va klinikalarning zamonaviy infratuzilmasi
Ushbu zamonaviy imkoniyatlarga ega bo’lgan ayollarning soni ancha kamayib bormoqda. Turkiya, EKO davolash muvaffaqiyat bilan, albatta, ilg’or texnologiyalar va barcha zarur tibbiy infratuzilmani ega.
1. Turkiyada Sog’liqni saqlash tizimi
Turkiya, sog’liqni saqlash sohasida dunyoning eng tez rivojlangan davlatlaridan biri. Xususiy shifoxonalar zamonaviy va barcha zarur zamonaviy texnika bilan jihozlangan. Turkiyada bemorlar o’z uylarida qulay his qilishlari uchun jahon darajasidagi infrastruktura va barcha ilg’or texnologiyalarga ega. Siz bepushtlik bilan bog’liq har qanday muammolarni davolash uchun yordam va tibbiy yordam olishingiz mumkin.
2. EKO davolash uchun ma’qul narx
EKO bo’yicha Turkiya barcha Evropa mamlakatlarini arzon narxlarda va muvaffaqiyat qozonish darajasidan oshib ketdi. Go’zallikning yuqori standartlari va sifati yuqori bo’lganligi tufayli, Turkiyada narxlar Evropada va Amerikada qo’llaniladigan narxlardan ancha past.
3. Murakkab o’g’itlash texnologiyalari
Tajribali shifokorlar ilg’or naslchilik texnologiyalarining barcha turlarini, jumladan, kolba inversiyasi, tuxumni muzlash, ichakni urug’lantirish, spermani intrasitoplazmik in’ektsiya, testikulyar sperma hujayralarining aspiratsiyasi, preimplantatsiya genetik tekshiruvi va boshqalarni qo’llaydi. texnologiya, ammo tadqiqot shuni ko’rsatadiki, bu so’nggi texnologiya va ilg’or o’g’itlash usullari tufayli 70% gacha oshirilishi mumkin.
4. Eng yangi texnologiyalar va diagnostika asboblari
To’g’ri bartaraf etishni tanlashdan oldin bepushtlik uchun to’g’ri tashhis qo’yish kerak. Turkiyada, er-xotinlarda bepushtlikning aniq sababini topish uchun kasalxonalar eng yangi tashxis asboblari va uskunalar bilan jihozlangan. Tegishli fizik tekshiruv bilan muvofiq baholashdan so’ng, EKO mutaxassislari mo’ljallangan bachadonlik manbasiga qarab maxsus diagnostik tadqiqotlar o’tkazadilar. Tadqiqotlar endometriyal biopsiya, bazal tana harorati jadvallari, laparoskopiya, magnit-rezonans tomografiya, sonohysterografiya va boshqa ko’plab testlar kabi eng so’nggi usullar yordamida amalga oshiriladi.
5. Tajribali shifokorlar
Turkiyada ko’plab EKO mutaxassislarini topishingiz mumkin. Turkiyadagi ko’pgina shifoxonalar va klinikalar xalqaro miqyosda akkreditatsiyadan o’tgan va ISO 9001 sertifikati berilgan, mamlakatdagi barcha shifokorlar Sog’liqni saqlash vazirligida ro’yxatga olingan. Turkiyada EKO davolashda xavfsizligingiz borligiga ishonch hosil bo’lishingiz mumkin.
6. Huquqiy masalalar va qonunchilik
Turkiyaning sog’liqni saqlash vazirligi, bemorlarning ijtimoiy va huquqiy huquqlarini himoya qilish uchun maksimal foyda beradi
7. Chet tilini biladigan xodimlar
Tibbiy sayyohlik xizmatlariga o’zbek, rus va boshqa ko’plab xorijiy tillarni biladigan tarjimonlar kiradi. Turkiyadagi EKO davolanish davrida xodimlar sizning tilingizni gapirishadi – bu eng yaxshi foydalardan biridir.
8. Tibbiyot turizmi rivojlanishining tendentsiyalari
Turkiyada davolanish uchun qabul qilingan bemorlar soni har yili ortib bormoqda. Turk hukumati xorijiy bemorlarni jalb qilish uchun tibbiyot muassasalari tomonidan taqdim etilgan investitsiyalarni qo’llab-quvvatlaydi. Bundan tashqari, xalqaro standartlarga muvofiq xizmatlarni taqdim etish uchun barcha zarur chora-tadbirlar amalga oshiriladi va ular muntazam ravishda ta’qib etiladi.

8 причин, по которым предпочитают ЭКО в Турции
Концепция путешествия в другие страны для лечения известна под названием медицинский туризм. Благодаря самым иновативным методам, которые применяются в различных сферах медицины и лечения, люди со всего мира предпочитают Турцию, чтобы воспользоваться этими услугами, кроме того за самые приемлемые цены. Одним из наиболее известных из этих методов лечения является ЭКО. По последнему слову техники и высокого уровня успеха, Турция в лечении ЭКО известна и является одной из ведущих стран мира.
Почему Турция в лечении ЭКО?
Лечение ЭКО в Турции популярно во всем мире из за специалистов и врачей, опытного персонала и новейших технологий.
Максимальный успех при минимальной цене:
• Специалисты и опытный персонал
• Продвинутые методы оплодотворения
• Современные устройства и оборудование
• Современная инфраструктура больниц и поликлиник
Со всеми этими возможностями число пар с бесплодием постепенно уменьшается и из за передовых технологий и всей необходимой медицинской инфраструктуры успех всё выше.
1. Система здравоохранения в Турции
Турция является одним из самых быстрорастущих стран в мире в секторе здравоохранения. Частные больницы современны и оснащены всеми нужными современными техническими оборудованиями. Турция обладает инфраструктурой мирового класса и всеми передовыми технологиями, позволяющими пациентам чувствовать себя комфортно как в своих домах. Вы можете получить любую помощь и медицинское лечение для лечения любой проблемы связанной с бесплодием.
2. Правильная цена в лечении ЭКО
Турция в ЭКО превзошла все европейские страны по доступным ценам и процентам успеха. Имея высокие стандарты и высокий уровень качества в лечение бесплодия, в Турции цены значительно ниже, чем цены, применяемые в Европе и Америке.
3. Передовые технологии оплодотворения
Опытные врачи применяют все виды передовых технологий размножения, в том числе инверсию труб, замораживание яиц, внутриматочную инсеминацию, интрацитоплазматическую инъекцию сперматозоидов, аспирацию сперматозоидов яичка, предимплантационный генетический скрининг и т.д.. Известно, что 24% женщин успешно рожают с помощью вспомогательных репродуктивных технологий, но исследования показывают, что это может быть увеличено до 70% благодаря новейшим технологиям и передовым методам оплодотворения.
4. Новейшие технологии и устройства диагностики
Перед выбором правильного лечения бесплодия необходим соответствующий диагноз для бесплодия. В Турции для нахождения точной причины бесплодия у пар больницы оснащены новейшими диагностическими инструментами и оборудованием. После соответствующей оценки с подробным физическим обследованием специалисты ЭКО предложат специальное диагностическое исследование в зависимости от источника предполагаемого бесплодия. Исследования будут проводиться с использованием новейших методов, таких как биопсия эндометрия, диаграмма базальной температуры тела, лапароскопия, магнитно-резонансная томография, соногистерография и многие другие тесты.
5. Опытные врачи
В Турции вы сможете найти много врачей-специалистов в области ЭКО. Многие из больниц и клиник в Турции имеют международную аккредитацию и сертификаты ISO 9001. Все врачи, работающие в стране, зарегистрированы в Министерстве здравоохранения. Вы можете быть уверены, что вы в безопасности во время лечения ЭКО в Турции.
6. Правовые вопросы и законодательство
Министерство здравоохранения Турции обеспечивает максимальную выгоду с защитой социальных и юридических прав пациентов.
7. Персонал со знаниями иностранного языка
В услуги медицинского туризма входит переводчики, которые владеют узбекским, русским и многими другими иностранными языками. Во время вашего лечения ЭКО в Турции, персонал говорит на Вашем языке – это один из лучших преимуществ.
8. Тенденции развития медицинского туризма
Число пациентов, поступающих на лечение в Турции растет с каждым годом. Турецкое правительство поддерживает инвестиции, предоставляемых медицинским учреждениям для привлечения иностранных пациентов. Кроме того, для оказывания услуг в соответствии с международными стандартами принимаются все необходимые меры и больницы регулярно следуют им.